Jako przedstawiciel branży internetowej doskonale zdaję sobie sprawę jaka moc i siła tkwi we wszelkiego rodzaju szkoleniach. I nie mówię tutaj o kursach, które można odbyć online, leżąc wygonie w fotelu. Chodzi mi głównie o szkolenia i konferencje wyjazdowe, które są dla mnie zdecydowanym motorem napędowym do działania. Szkolenia to nieodzowny element mojej pracy. Obecnie nie tylko bowiem jestem ich uczestnikiem ale i częstym wykładowcą do daje mi mnóstwo satysfakcji i możliwości do dzielenia się własną wiedzą. Tego typu imprezy pozwalają mi czerpać, wyciągać wnioski, wybierać dla siebie najistotniejsze metody i techniki, które później wykorzystuje w swojej codziennej pracy. Będąc szefem dla samego siebie mam bowiem dodatkowe pole do popisu. Ale dość o mnie… Dziś chcę Ci pokazać pozytywne strony uczestniczenia w szkoleniach.

Ludzie często dziwią się dlaczego tyle czasu poświęcam, aby pojawić się na szkoleniu na drugim końcu Polski. Nikt mi nie każe, poświęcam na to mnóstwo swojego czasu, a mimo wszystko czuję, że szkolenia robią dla mojego biznesu bardzo dobrą robotę. Dlaczego?

 

Po pierwsze dzięki szkoleniom mój biznes ciągle się rozwija. Przedsięwzięcie, które stoi w miejscu nie ma racji bytu w tej branży. Ciągle muszę poszerzać swoją wiedzę, poznawać nowe techniki i metody e-biznesowe aby zachęcić Klientów do współpracy. Stagnacja to najgorsze, co może się przytrafić. Dlatego ja ciągle idę do przodu, a szkolenia jak najbardziej mi w tym pomagają.

Pewnie trapi Cię kwestia finansowa. Spokojnie. Nie musisz przeznaczać dużych sum na szkolenia, by móc się uczyć. Przede wszystkim wybieraj szkolenia z głową. Posługujesz się bowiem nie tylko pieniędzmi ale i swoim czasem, który jest tak samo ważnym aktywem jak żywa gotówka. Szkolenia to przede wszystkim mnóstwo wiedzy ale też musisz umieć ją rozdzielać i wybierać takie konferencje, z których informacje będą dla Ciebie wartością dodaną i pomogą Twojemu biznesowi się rozwijać. Wiedza, którą zdobywasz na szkoleniach jest czasem o wiele bardziej przydatna niż ta, którą zdobyłeś z wielu książek. Nawet jeśli przyswoisz sobie tylko jedną rzecz, jakaś ciekawa osobistość pojawi się w Twoim biznesie, to zawsze uważam,że jest to warte zachodu. Jest to kolejny krok rozwojowy dla przedsięwzięcia, do zdobycia nowych umiejętności i wzbogacenia swojego biznesu. Uczestnicząc w szkoleniach odnajdziesz również odpowiedni kierunek działania, sprecyzujesz swoje cele, co w ostateczności zaprowadzi Cię do sukcesu.

Kolejna, bardzo ważna kwestia, którą możesz rozwijać podczas szkoleń, to zdobywanie szerokiej gamy kontaktów. E-biznes bez networkingu nie istnieje. Ludzie obecni na konferencji to biznesowa śmietanka towarzyska, który zbiera się w jednym miejscu na te kilkanaście godzin, by wspólnie dyskutować i wymieniać się doświadczeniami. To, co łączy wszystkich uczestników spotkania to te same zainteresowania i cel rozwojowy. Potraktuj więc szkolenia jako możliwość nawiązania kontaktów z ekspertami, z którymi, kto wie, może w przyszłości stworzysz kolejny biznes? Networking pozwala nie tylko się lepiej poznać ale i zawiązać długofalowe relacje, które mogą procentować nowymi projektami. Na szkolenia biznesowe przybywają ludzie, których interesuje to samo co Ciebie – chcą nauczyć się zarabiać pieniądze szybko i efektywnie. Poza tym są otwarci na nowe znajomości, chcą poświęcić swój czas i włożyć dodatkowy kapitał w nowe przedsięwzięcie. To jest właśnie to, co mogą dać Ci szkolenia.

 

Szkolenia dają również mnóstwo inspiracji. Wystarczy jedno motywacyjne wystąpienie, by całkowicie zmienić pogląd na dane sprawy.

szkoleniaTak właśnie jest na szkoleniach. Jedno słowo, jedno zdanie wywraca wizję do góry nogami. Później okazuje się, że był to strzał w dziesiątkę. Co by było, gdybyś akurat na tym szkoleniu się nie pojawił? Świetny pomysł nie zostałby wdrożony , a wielkie możliwości przeszłyby obok nosa.

W trakcie szkolenia możesz usłyszeć coś nadzwyczajnego, porozmawiać z wielką osobistością lub po prostu wpaść na świetny pomysł, który całkowicie zmieni Twoje postrzeganie.

W Polsce pojawia się coraz więcej darmowych szkoleń, także wcale nie musisz inwestować w nie fortuny. Wystarczy dobrze się rozejrzeć, a z pewnością trafisz na perełki, które pozytywnie wpłyną na Twój biznes.

Potraktuj szkolenia jako kolejny challenge 🙂

 

Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor
Artur Wiktor

 

Dziękuję za Przeczytanie :)

Dziękuję za Przeczytanie :)

Chcesz byc na bieżąco? Zapisz się na Newsletter. W pierwszej kolejności dostaniesz informacje o nowych artykułach i skutecznych metodach marketingu internetowego.
Zostaw poniżej swój najlepszy adres e-mail.

Pomyślnie zasubskrybowano!

Udostępnij na Pinterest

Podziel się z innymi darmową o wartościową wiedzą

Share this post with your friends!