Blogowanie daje użytkownikowi wiele możliwości rozwoju. Dzięki niemu można ćwiczyć własne umiejętności pisarskie czy komunikacyjne ale również doskonalić się jako prawdziwy przedsiębiorca. Sprawne argumentowanie oraz zaostrzanie zmysłu orientacji przynosi skuteczne efekty w podejmowanych działaniach. Blog to możliwość rozwoju swojej pasji, poszerzanie zainteresowań i dzielenie się nimi z szerszą publicznością. Czy nie wspaniale byłoby dodatkowo na tym zarobić? Blog to równocześnie świetne wsparcie dla Twoich finansów i dla całej, zawodowej działalności.

 

Gdzie założyć bloga?

Jak założyć bloga?Najczęściej pojawiające się pytanie wśród nowicjuszy blogowania brzmi, w jaki sposób go założyć? Blog, jako jedna z najskuteczniejszy form budowania własnej marki i kontent marketingu, nie powinna bowiem wyglądać przeciętnie ale w jakiś sposób musi wyróżniać się na tle innych, podobnych tematyką witryn. Początkujący nie powinni sobie jednak aż tak zawracać głowę technicznymi sprawami. Najprostszą opcją, która pomaga w założeniu własnego bloga, jest wykorzystanie rozwiązania platformy WordPress. Jest to bardzo intuicyjna kwestia i nikomu nie powinna sprawiać problemów. W sieci możemy wybierać spośród wielu dostępnych szablonów WordPressa, zarówno tych dostępnych za darmo jak i tych wymagających odpłaty. Wszystko zależy od naszych zasobów finansowych oraz do czego tak naprawdę blog ma służyć. Wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę ‘szablony wordpress’ i będziemy mogli wybrać ten, najbardziej odpowiadający naszym oczekiwaniom.

Sam panel administracyjny WordPress dostępny jest w polskiej wersji językowej dzięki czemu jest jeszcze prostszy w obsłudze. Opanowanie wszystkich funkcji nie zabiera dużo czasu. Już po kilkunastu minutach, krok po kroku, można stworzyć witrynę na własne potrzeby. W razie jakichkolwiek trudności można skorzystać z forum lub dostępnej dokumentacji. Dodatkowo, wielkim walorem platformy do blogowania WordPress są wtyczki, które ułatwiają nasze działania. Znajdują się tam chociażby wtyczki optymalizujące treść pod kątem SEO.

Oprócz WordPress istnieje  jeszcze jedna platforma blogowa – Blogspot. W porównaniu jednak z WordPressem jest zdecydowanie bardziej ograniczona w działaniu. Jeśli więc chcesz czegoś więcej niż zwykłej platformy publikującej treści, zdecydowanie bardziej polecam korzystanie z funkcji WordPressa. Zaznajomienie się z całym środowiskiem WordPress jest banalnie proste, a jego użycie z pewnością nie przysporzy Ci większych problemów. Dodatkowym atutem jest to, że WordPress działa w oparciu o własną domenę, co z marketingowego punktu widzenia przynosi zdecydowanie lepsze korzyści dla właścicieli witryn. Rejestracja domeny w pierwszym roku jest zazwyczaj bezpłatna, koszty ponosi się w momencie jej odnawiania ( jest to koszt rzędu 30 – 150 zł , w zależności od końcówki).

Blog, który został stworzony na własnej domenie zapewni Ci niezależność i rozpoznawalność. Całkowita kontrola witryny będzie w Twoich rękach. W żaden sposób nie będziesz uzależniony od innych platform.

Nieograniczone możliwości dostosowania wyglądu, możliwość integracji z sieciami partnerskimi i reklamodawcami, masa przydatnych wtyczek, bezpieczeństwo danych, prosta obsługa i przydatne tutorialne – to tylko niektóre z zalet Woprdressa, platformy, w oparciu o którą zbudujesz własne narzędzie do komunikacji z Internautami. Zapewniam, że założenie bloga nie sprawi Ci większych trudności, a Ty sam będziesz cieszyć się z jego możliwości integrując się z internetową społecznością oraz kto wie, może zarobisz swoje pierwsze pieniądze?

Uśmiechnij się 🙂
Artur Wiktor
Artur Wiktor

 

Jeśli potrzebujesz pomocy przy założeniu profesjonalnego bloga to kliknij tutaj>>>

Dziękuję za Przeczytanie :)

Dziękuję za Przeczytanie :)

Chcesz byc na bieżąco? Zapisz się na Newsletter. W pierwszej kolejności dostaniesz informacje o nowych artykułach i skutecznych metodach marketingu internetowego.
Zostaw poniżej swój najlepszy adres e-mail.

Pomyślnie zasubskrybowano!

Udostępnij na Pinterest

Podziel się z innymi darmową o wartościową wiedzą

Share this post with your friends!