Budzik nie zadzwonił, spóźnienie do pracy, stos niedokończonych spraw, zwymyślanie przez szefa i przypalony obiad. To jeden z tych dni, kiedy każda minuta działa na naszą niekorzyść. Zdarzyć się może każdemu nas. W takich chwilach wydawać by się mogło, że nasze życie to szereg nieszczęść i niepowodzeń. To jest właśnie odpowiedni moment by coś zmienić. Sukces tkwi w Twojej głowie. Trzeba się tylko zastanowić jakie czynności podjąć by lepiej motywować się do działania. Oto pięć cennych wskazówek, które pomogą Ci utrzymać wysoki poziom motywacji.

            samodyscyplinaPrzede wszystkim powinieneś zadbać o swoje, zarówno psychiczne jak i fizyczne, samopoczucie. Zdrowie ma ogromny wpływ na poziom motywacji. Samopoczucie fizycznie ma zdecydowane przełożenie na zdrowie psychiczne. Nie da się zatrzymać ciągłej pogoni dnia codziennego i wszechogarniającego stresu. Świat globalny działa destrukcyjne na organizm człowieka, a to sprawia, że nasze działania stają się coraz mniej efektywne. Czasem jednak warto zwolnić by doładować akumulatory i nabrać sił na stawienie czoła kolejnym wyzwaniom. Człowiek nie jest maszyną, która będzie pracować 24/7 bez postoju. Żeby lepiej się motywować działaj zgodnie z powiedzeniem: „w zdrowym ciele zdrowy duch”.

Motywację do działania na pewno dają inni. Osoby, które wiecznie nastawione są na „nie”, narzekają i patrzą na świat negatywnie – nie dają Ci powodów żebyś sam mógł myśleć inaczej. Ważne jest w jaki sposób Ty sam postrzegasz rzeczywistość, która Cię otacza. Jeśli wmówisz sobie, że świat wokół jest beznadziejny, nic nie wart, a Twoje postępowanie nie przynosi efektów – na pewno tak się stanie. Głowa przepełniona pesymistycznymi myślami działa na nas destrukcyjnie. Staraj się więc otaczać ludźmi optymistycznymi, którzy widzą potencjał i dostrzegają zalety w każdym kolejnym dniu. Narzucaj sam sobie pozytywne nawyki, nie krytykując przy tym innych. Skup się na sobie i własnych potrzebach ale czerp również z  przepełnionego dobrą energią otoczenia.

motywacjaSłyszałeś kiedyś o metodzie kija i marchewki? Każdy z nas posiada swoją własną „marchewkę”, która go motywuje i pcha do osiągnięcia określonych celów. Ważne jest tylko by odnaleźć pozytywne bodźce, które umożliwią zrealizowane postawionego planu i ostateczny triumf. Zadawanie, z pozoru, banalnego pytania „dlaczego działam tak, a nie inaczej”, może przynieść pożądane efekty. W takich sytuacjach nasza podświadomość działa w sposób ukierunkowany – jest nastawiona na cel. Koncentrujemy bowiem uwagę na pozytywach danej sytuacji i konsekwencjach swoich czynów.

Ważne jest by mieć dobrze sformułowane cele – to podstawa by do czegoś dojść. Jeśli coś Ci nie wyjdzie, nie załamuj się. Z każdej porażki można wyciągnąć odpowiednie wnioski, które staną się motywacją na przyszłość. Nigdy nie wolno się poddawać. Realizacja aspiracji to nagroda sama w sobie. Należy tylko podążać wcześniej wyznaczoną ścieżką, a powody do radości same się znajdą.

            Jeśli udało Ci się zrealizować plan – ciesz się tym. Daj nagrodę sobie samemu, to na pewno zmotywuje Cię do podjęcia kolejnych kroków, i kto wie, osiągnięcia jeszcze większej satysfakcji. Sposobów na motywowanie się do działania jest mnóstwo. Wszystko zależy od wiary i nastawienia, że dojście do sukcesu  jest możliwe.

 

Baw się dobrze!

Artur Wiktor

Artur Wiktor

 

 

 

„Dzięki jego metodom samodoskonalenia ludzie zaczynają kontrolować swoje życie i kształtować przeznaczenie. Rzucają ograniczające nałogi, nawyki i przekonania. Sięgają po radość, szczęście i sukces.”
Obudź w sobie OLBRZYMA! Wejdź Tutaj>>>

obudz olbrzyma1

 

 

Dziękuję za Przeczytanie :)

Dziękuję za Przeczytanie :)

Chcesz byc na bieżąco? Zapisz się na Newsletter. W pierwszej kolejności dostaniesz informacje o nowych artykułach i skutecznych metodach marketingu internetowego.
Zostaw poniżej swój najlepszy adres e-mail.

Pomyślnie zasubskrybowano!

Udostępnij na Pinterest

Podziel się z innymi darmową o wartościową wiedzą

Share this post with your friends!