Codziennie piszemy swój własny życiorys. Systematycznie zapełniamy kartki biografii nowymi działaniami, wykonanymi zadaniami, nawiązanymi relacjami. Bazę dla szczęścia budujemy każdego dnia, małymi krokami dążąc do realizacji postawionych celów. Co tak naprawdę wpływa na poczucie szczęścia? Jak dążyć do jego zaspokojenia? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

szczescieSzczęście jest terminem subiektywnym, które każdy z nas definiuje na własny sposób. Na satysfakcję życiową składają się różne komponenty, zależne od czasu i położenia. Przeciętny Polak powiedziałby pewnie, że jedyne czego brakuje mu do szczęścia to wygranej w totolotka. Czy pieniądze naprawdę sprawiają, że ludzie są szczęśliwsi? Nie da się ukryć, że bez odpowiedniego kapitału człowiek, przyzwyczajony do życia na pewnym poziomie, nie będzie w stanie normalnie funkcjonować. Kolacja w drogiej restauracji, wakacje na lazurowym wybrzeżu, szybkie samochody, to wszystko kosztuje. Wystarczy spojrzeć to pierwsze lepsze badania, a okaże się, że rzeczy materialne wcale nie sprawiają, że ludzie stają się szczęśliwsi. Czasem wręcz przeciwnie, wiodą dostatnie ale pozbawione sensu życie.

Pogoń za pieniądzem nie powinna być priorytetem w ludzkiej egzystencji. Radość daje realizacja ambicji i wartościowe działania, które pchają nas do samorozwoju. Jeśli człowiek dynamicznie urzeczywistnia swoje pragnienia i widzi rezultaty swojego postępowania sprawia, że następnego dnia będzie miał chęć do życia, a z jego twarzy nie zniknie szeroki uśmiech. Człowiek jest szczęśliwy jeśli codziennie stawia przed sobą nowe wyzwania. Satysfakcjonująca praca to jeden ze składników wymieniany przez ludzi jako składowa poczucia szczęścia. Praca zajmuje większość czasu dorosłego człowieka. Liczy się przede wszystkim Twoja motywacja do wykonywania tego, a nie innego zawodu. Wykonując czynności, które sprawiają Ci radość masz większą szansę na powodzenie. Co więcej, lepiej realizujesz postawione cele gdyż po prostu czerpiesz z tego satysfakcję. W życiu ważne jest żeby robić, to co, się lubi.

A może jednak stwierdziłeś, że praca dla kogoś nie spełnia Twoich oczekiwań? Mając plan na biznes i szczerą ochotę – możesz zdziałać cuda. Nie brak jest osób przedsiębiorczych. To właśnie im codzienne działania sprawiają radość, czują, że są potrzebni, nie zwracają uwagi tylko na czysty zysk, ale liczy się dla nich postęp i rozkwit. Badania wskazują, że samozatrudnienie wpływa na poczucie szczęścia obywateli. Biorąc sprawy w swoje ręce stajemy się panami własnego losu. Od nikogo nie jesteśmy zależni, nikt nie wydaje nam rozkazów. Jeśli popełnimy błąd, możemy winić tylko siebie. Największą zaletą samozatrudnienia jest jednak niezależność finansowa. Możemy bowiem zarabiać realizując swoje pasje ale i być szefem dla samego siebie, decydować ile, kiedy i jak.

            Efektywność człowieka spada jeśli nie realizuje swoich pragnień i pasji, a jego życie przepełnione jest bezsensownymi, rutynowymi czynnościami. Chcąc być szczęśliwym zacznij więc od samoakceptacji i przeanalizowania swojego życia. Zrób listę rzeczy, które sprawiają Ci radość i po prostu dąż do tego, by się spełniły. Zdobywaj wiedzę, rozwijaj się w działce, która Cię interesuje, przejdź na swoje otwierając własny biznes. Pieniądze traktuj tylko jako czynnik, który pomoże Ci dojść do sukcesu, niech nie będzie celem samym w sobie. Szczęście osiągniesz wtedy, gdy odczujesz zadowolenie z własnych poczynań.

 

Baw się dobrze!

Artur Wiktor

Artur Wiktor

 

 

Jak być szczęśliwym człowiekiem, który z łatwością rozwiązuje problemy, jakie życie stawia mu na drodze?
Wejdź Tutaj i Dowiedz się Więcej…

szczescie

 

Dziękuję za Przeczytanie :)

Dziękuję za Przeczytanie :)

Chcesz byc na bieżąco? Zapisz się na Newsletter. W pierwszej kolejności dostaniesz informacje o nowych artykułach i skutecznych metodach marketingu internetowego.
Zostaw poniżej swój najlepszy adres e-mail.

Pomyślnie zasubskrybowano!

Udostępnij na Pinterest

Podziel się z innymi darmową o wartościową wiedzą

Share this post with your friends!