Wiele ludzi ma pomysł na świetne biznesy. Kreatywność, innowacja i projekt to jednak za mało by móc odnieść sukces. Potrzeba jest do tego przede wszystkim automotywacja, która popchnie nas do działania we właściwym kierunku. Mając do czynienia z małymi firmami, automotywacja wzrasta najczęściej na etapie planowana. Wydaje nam się wtedy, że nic na nie powstrzyma, a wszystkie marzenia i postanowione cele zostaną na pewno zrealizowane. Niestety, droga do sukcesu jest kręta i skomplikowana, pełna niespodzianek i nie lada problemów. Utrzymanie wewnętrznej dynamiki i poprowadzenie firmy do sukcesu wymaga umiejętności motywacyjnych.

automotywacjaLudzie, którzy posiadają zdrowe podejście do pewności siebie obrali dobrą ścieżkę do osiągnięcia postawionych celów. Przedsiębiorcy z pewnością siebie potrafią bowiem zachować balans między aspiracjami, podążaniem wyznaczoną drogą ale są również skłonni do podejmowania ryzyka i sprostania wyzwaniom, których inni starają się unikać. Zawzięcie i determinacja popychają jednostkę do odpowiednich czynów. Psychika ludzka jest nieograniczona i pełna niespodzianek. Zaufanie do samego siebie należy budować na podstawie dotychczasowych osiągnięć. Nic lepiej nie motywuje człowieka jak własne sukcesy, zarówno prywatne jak i te zawodowe. Należy zastanowić się także nad swoimi słabymi stronami, pomyśleć co trzeba zrobić aby je udoskonalić.

Właściciele firm, których przepełnia optymizm, są bardziej zmotywowani do działania. Sukces zaczyna się bowiem od pozytywnego myślenia, wiary, że cel, który chcemy osiągnąć jest w zasięgu ręki. Optymiści pierwsze co zauważają to zwycięstwo, podejmują odpowiednie kroki by marzenia przekuć w rzeczywistość. Subiektywizm w jakiś sposób pokrywa się z obiektywizmem. Wyobrażając sobie, że wszystko pójdzie źle działamy nie tylko na swój umysł ale i na otaczające nas realia.

Cele. To czynniki, które stanowią punkt odniesienia w działaniu. To właśnie one motywują, pozwalają skupić się na wyznaczonej ścieżce.  W zarządzaniu firmą chodzi właśnie o to, by codziennie stawiać przed sobą cele. Dzięki temu będziesz mieć uzasadnienie dlaczego postępujesz tak, a nie inaczej. Automotywacja w tym przypadku może również oznaczać dokształcanie się, uczestnictwo w szkoleniach, pogłębianie wiedzy na temat działalności, którą się zajmujemy.

 

Co poprawia, że automotywacja jest wyższa?

Kolejnym niezbędnym elementem dla motywacji jest środowisko wspierające. Dzięki wsparciu mentorów możemy stworzyć odpowiednie warunki do realizacji marzeń. Taka grupa popiera nasze wybory i świętuje z nami sukcesy. Automotywacja to również zdolność do otaczania się właściwymi ludźmi.

Nic jednak nie motywuje tak dobrze człowieka jak wizja zdobytych nagród. Samo-motywujący się właściciele firm zdają sobie sprawę z potencjału jaki kryje się w wyróżnieniach. Nie muszą to być nagrody materialne. Czasem wystarczy dobre słowo czy miły gest ze strony współpracowników. W takiej sytuacji, poczucie naszej wartości automatycznie wzrasta. Jesteśmy dumni ze swoich osiągnięć, a to powoduje, że zmieniamy podejście z „muszę” na „chcę”.

Istnieje wiele sposobów motywowania samego siebie. Będąc właścicielem firmy zadanie jest tym trudniejsze, że cele stawiamy przed całą grupą ludzi. Ważne jest jednak to, by wszystko robić z umiarem i pamiętać o zbalansowaniu. Żeby efektywnie działać trzeba zacząć od własnej osoby, zastanowić się czego tak naprawdę oczekujemy od siebie, później przyjdzie czas na stawianie wymagań przed innymi.

 

Baw się dobrze!

Artur Wiktor

160x226

 

 

UPADAM CZY IDĘ DALEJ?

Byłem na kompletnym rozdrożu. Brak pieniędzy był okropny. To był cholernie trudny czas. Każdy powrót do kraju podtrzymywał moje marzenie. Powtarzałem sobie, że będę jak Zig Ziglar…
Poznaj Najlepszy eBook o sposobach motywacji. Wejdź Tutaj>>>

automotywacja

Dziękuję za Przeczytanie :)

Dziękuję za Przeczytanie :)

Chcesz byc na bieżąco? Zapisz się na Newsletter. W pierwszej kolejności dostaniesz informacje o nowych artykułach i skutecznych metodach marketingu internetowego.
Zostaw poniżej swój najlepszy adres e-mail.

Pomyślnie zasubskrybowano!

Udostępnij na Pinterest

Podziel się z innymi darmową o wartościową wiedzą

Share this post with your friends!